SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bricka med handtag 8225505
nr 822 5505
Bricka med handtag
nysilver, Sent 1800-tal, längd: 42 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
måndag 29 april 2013
kl 19:30:23
24/4 21:21:54
400 kr
29/4 12:20:44
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.